Згідно з указом Президента України №720/2025, місту Старокостянтинів присвоєно почесну відзнаку «Місто-герой України».
Президент Володимир Зеленський у своєму зверненні зазначив: “У цей День захисників і захисниць, на Покрову, ми відзначаємо ще міста-герої – міста героїв. Я підписав указ. Міста, завдяки яким врятовані тисячі життів наших людей. Міста, які на захисті всієї нашої держави – у повному сенсі цих слів”.
На його думку, правильно саме сьогодні відзначити громади в Україні, ті міста, які дуже часто беруть на себе найбільше в захисті, у стійкості. До речі, у 22-му році було започатковано особливе звання саме для українських міст, які забезпечували Україні можливість вистояти в той надзвичайно складний рік. Десять міст отримали звання міст-героїв. Це Буча, Волноваха, Гостомель, Ірпінь, Маріуполь, Миколаїв, Охтирка, Харків, Херсон, Чернігів.
Цього року такого звання удостоєний наш Старокостянтинів.
“Старокостянтинів, місто Хмельницької області, яке має стратегічне значення для всієї нашої держави, для оборонки, авіації. Майже 460 російських ударів було по Старкону за час цієї війни – місто героїчно витримує”, – сказав Президент.


