24 Чер 2026, Ср

Двох мешканців Хмельниччини підозрюють у зґвалтуванні неповнолітньої

Поширити

Правоохоронці затримали двох чоловіків, які скористалися безпорадним станом неповнолітньої мешканки Хмельниччини та зґвалтували її. Отримані свідчення використають у суді. Про це повідомила пресслужба поліції області.

З метою захисту психіки постраждалої дитини слідчі слідчого управління провели її допит саме за методикою «зеленої кімнати». Це дозволить у подальшому використати відеозапис у судовому процесі без необхідності повторних свідчень, які могли б завдати додаткової шкоди дитині.

«Кожен такий випадок є болем для суспільства. Наше завдання — зробити все можливе, аби потерпілі отримали не лише правовий захист, а й психологічну підтримку. Використання “зелених кімнат” допомагає зберегти їхню гідність та забезпечує ефективність розслідування», — зазначив Руслан Герасимчук.
Поліцейські психологи наголошують, що «зелені кімнати» працюють за принципом мінімізації контакту дитини чи постраждалої жінки з агресивною процесуальною атмосферою. У приміщенні облаштовано зручні меблі, тепле освітлення, відсутні сторонні подразники. Спілкування з потерпілими проводять спеціально підготовлені психологи та слідчі, які пройшли навчання з використання методів ненасильницької комунікації.
«Ми розуміємо, наскільки важливо створити умови, у яких людина зможе без страху, сорому і тиску обстановки розповісти правду. Саме тому продовжимо розширювати мережу таких кімнат в області», — додав керівник обласної поліції.

By admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *