Напередодні Дня пам’яті загиблих захисників України, що відзначається 29 серпня, на Майдані Незалежності у Хмельницькому відбувся пам’ятний захід.
У рамках проєкту, реалізованого Хмельницькою обласною військовою адміністрацією, Держархівом області та Управлінням з питань ветеранської політики, відбулася фотовиставка «Хто вмирає в боротьбі — в серцях живе навіки». Цьогоріч експозиція об’єднала 406 світлин, створених за участі родин загиблих Захисників і Захисниць Хмельниччини. Показуючи особисті історії полеглих через фотографії й архівні документи, виставка вшановує їхній шлях, їхній внесок у боротьбу та створює простір пам’яті для рідних, де горе зустрічається з гордістю.
Це не лише культурна ініціатива, а насамперед суспільна місія — зберегти правду про кожного Героя, підтримати їхні сім’ї та донести до молодого покоління приклади мужності й жертовності.
Звертаючись до присутніх, начальник ОВА Сергій Тюрін наголосив, що кожна фотографія — це жива пам’ять про подвиг і жертовність.
«Ми зібралися тут, аби згадати кожного і кожну, хто віддав життя за Україну, і подякувати їхнім родинам за віру, терпіння й силу духу. Ця фотовиставка — не про мистецтво, вона про вдячність і про біль. Це нагадування нам усім, якою ціною дається незалежність. Та попри біль і втрати, ми маємо бути єдиними, сильними і незламними, аби вистояти й перемогти. Тому кожна світлина тут — це заклик пам’ятати і шанувати, передавати історії Героїв наступним поколінням, щоб для наших дітей, над нашою Україною, було мирне небо», — сказав очільник області.
Після виступу начальник ОВА поспілкувався з родинами полеглих воїнів. Для сімей ця зустріч стала можливістю поділитися болем, поставити свої запитання представникам влади й відчути, що пам’ять про їхніх близьких живе не лише у серцях рідних, а й у свідомості всього суспільства.


