У рамках робочого візиту на Деражнянщину перша заступниця начальника обласної військової адміністрації Оксана Вжешневська відвідала Деражнянський ліцей №2, де оглянула оновлений сучасний харчоблок та спортивний зал навчального закладу.
Нагадаємо, оновлення шкільних харчоблоків є частиною реформи шкільного харчування, започаткованої у 2020 році першою леді України Оленою Зеленською. Головна мета реформи – забезпечити дітей якісною, корисною та смачною їжею, а також створити сучасні та безпечні умови для приготування харчування у школах.
Саме за таким принципом було проведено реконструкцію харчоблоку у Деражнянському ліцеї №2. Роботи завершили минулого року. Загальна вартість проєкту склала понад 14,5 млн грн, з яких 12,3 млн грн — субвенція з державного бюджету та понад 2,1 млн грн — кошти місцевого бюджету.
У закладі повністю оновлено приміщення харчоблоку, замінено інженерні мережі та систему вентиляції, облаштовано сучасні цехи й складські приміщення. Для приготування їжі закуплено новітнє обладнання та необхідний інвентар. Усі процеси організовані відповідно до сучасних вимог: овочевий, м’ясний та рибний цехи розділені, що дозволяє дотримуватися санітарних норм і безпечного приготування страв.
Також у закладі встановлено посудомийну машину, оновлено меблі у їдальні, замінено умивальники та облаштовано сушарки для рук у фоє.
Окрім харчоблоку, посадовиця оглянула спортивний зал ліцею. Тут школярі та діти громади мають можливість займатися спортом, тренуватися на сучасних тренажерах, а також відвідувати секції, зокрема з боксу.
«Дуже приємно бачити, що діти мають можливість розвиватися не лише під час уроків, а й після них — у сучасних та комфортних спортивних залах. Окремий акцент — це оновлений харчоблок, де створені всі умови для якісного та безпечного приготування їжі за сучасними стандартами. Радію, що наші навчальні заклади поступово стають місцем, де дітям комфортно, смачно, безпечно та приємно навчатися», — зазначила Оксана Вжешневська.






