Про це говорили на селекторній нараді під керівництвом начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергія Тюріна.
Він наголосив, що складна ситуація з електропостачанням є наслідком цілеспрямованих ракетних ударів ворога по енергетичній системі України, втрати частини генерації та розподільчих мереж. Тюрін підкреслив важливість скоординованих дій усіх служб і громад для забезпечення стабільної роботи критичної інфраструктури.
За інформацією директора Департаменту розвитку громад, будівництва та житлово-комунального господарства ОВА Віри Бригадир, в області діють 4,5 черги погодинних відключень електроенергії, середня тривалість яких становить 16-18 годин на добу. Заклади охорони здоров’я забезпечені генераторами на 100 відсотків, заклади освіти — на 90 відсотків, установи соціальної сфери — на 100 відсотків.
Для підсилення енергетичної стійкості в області працюють когенераційні установки, які забезпечують як власні потреби підприємств, так і відпуск електроенергії в мережу.
Окрему увагу під час наради приділили роботі пунктів незламності. В області створено 467 таких пунктів, з яких 382 перебувають у готовності до відкриття, а 85 уже функціонують. Пункти забезпечені автономним електроживленням, запасами води, базовими продуктами, доступом до інтернету та предметами першої необхідності.
У ході селекторної наради заслухали керівників територіальних громад щодо стану водопостачання, водовідведення, теплопостачання та проблемних питань, які виникають в умовах тривалих відключень електроенергії. Окремо обговорили готовність області до різкого зниження температури повітря.
За підсумками наради Сергій Тюрін надав службам відповідні доручення.
«Наш пріоритет — безпека людей і стабільна робота критичної інфраструктури. У разі виникнення надзвичайних ситуацій обласна військова адміністрація постійно на зв’язку та працює у режимі 24/7», — зазначив очільник області.


