24 Чер 2026, Ср

Хмельниччину закликають економити електроенергію: рада оборони ввела нові обмеження на освітлення та обігрів

Поширити

Начальник Хмельницької ОВА Сергій Тюрін ввів у дію рішення ради оборони області, спрямоване на зменшення споживання електроенергії. Документ містить низку рекомендацій для районних військових адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Влада закликає громади обмежити або повністю вимикати зовнішнє освітлення будівель, торговельно-розважальних центрів і рекламних конструкцій. Також рекомендовано розглянути можливість відключення освітлення на сільських та міських вулицях і автошляхах — за винятком аварійно небезпечних ділянок, де світло залишатиметься.

Ще одна міра — зниження температури в нежитлових приміщеннях, що обігріваються за рахунок електроенергії, до мінімально допустимого нормативами рівня.

Крім того, «Хмельницькобленерго» має щоденно інформувати мешканців області про необхідність застосування погодинних відключень та обмежень потужності. Це пов’язано з постійними пошкодженнями енергетичної інфраструктури через російські удари.

Довідково. Росія завдала сотні ударів по енергетичній інфраструктурі України у 2025 році, що призвело до значних руйнувань генерації та передачі електроенергії, зокрема взимку 2024/2025 років, з масованими атаками на газові та вугільні об’єкти, а також об’єкти генерації в різних областях, змушуючи енергетиків до постійного відновлення та запровадження аварійних відключень. Лише за перше півріччя 2025 року було зафіксовано 61 удар по енергосистемі, що більше, ніж у попередні роки. Це свідчить про посилення тиску та складність ситуації, особливо в період опалювального сезону. 

By admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *