Клуб у селі Гораївка, що на Бакоті у Кам’янець-Подільському районі, ентузіасти поступово перетворюють на музей. Це буде особливий музей затоплених сіл і людей, чиї долі пов’язані з цими місцями. П’ять років тому тут вирішили збирати старі фотографії, альбоми та історії родин.
“Ми давно помітили, коли люди продають свої або батьківські хати в селах, то часто залишають у них усе – меблі, килими, фотографії, родинні альбоми. Нові власники зазвичай просто викидають або спалюють ці речі. Разом із ними зникає історія людей, їхні імена, родинна пам’ять, а також частина історії місцевих сіл”, – розповів Суспільному директор “Туристично-інформаційного центру” Староушицької громади Андрій Захарко.
Серед матеріалів, які вже вдалося зібрати, – сімейні фото, світлини сіл ще до затоплення, кадри з роботи людей у радгоспі лікарських рослин, фото відпочинку, а також численні знімки місцевих оркестрів – свідчення того, наскільки багатим на музикантів був цей край. Уся ця експозиція розповідає про життя населених пунктів до їхнього зникнення під водою.
Наразі серед експонатів у Гораївському клубі – близько 200 оцифрованих фотографій як людей, так і сіл, яких уже немає на мапі: Старої Ушиці, Бакоти, Конилівки. Також у музеї представлені одяг, килими, предмети побуту.


